Rudolecká pálka 2018

Sobota 17. února byla dnem kdy se na Rudolci uskutečnil již 5. ročník RUDOLECKÉ PÁLKY, turnaje ve stolním tenise neregistrovaných. Dvaadvacet aktivních účastníků odehrálo zápasy ve čtyřech kategoriích. Od 10:00 hod. se rozehrály soutěže v dětské a žákovské kategorii.

V dětské kategorii zvítězila Barča Fašinová před Adamem a Lukášem Slobodovými. Všechny zápasy byly nadmíru vyrovnané a hrály se vždy až na rozhodující set. Velmi zajímavá byla kategorie žákovská se šesti účastníky, zápasy hrané na tři vítězné sety a systémem každý s každým. Nejmladší účastníci této kategorie se nakonec utkali ve vzájemném zápase o páté místo a v něm zvítězil Pepa Novák nad Jendou Třesohlavým 3:1 na sety. V bitvě o druhé místo měli tři hráči po třech vítězstvích. Bramborová pozice zbyla na Pepu Kábrta, bronz připadl Tomáši Derflerovi, stříbro bral Jirka Třesohlavý a vítězem a neporaženým se stal Tonda Kábrt, který nejlépe zvládl koncovky utkání s Tomášem a Jirkou, kdy zvítězil v obou případech až v pátém rozhodujícím setu.

V nejpočetněji obsazené kategorii žen se na osmém místě umístila Sára Rampová, sedmou příčku obsadila Marcela Slobodová, šestou Naty Rampová, pátou Pavlína Hrbáčková a čtvrtou Květa Zemanová, která v zápase o třetí místo podlehla Jitce Derflerové a ta tím pádem brala bronz. V nejkvalitnějším zápase ženského turnaje zvítězila v rodinném klání Zuzka Hrnčířová nad svou dcerou Zuzankou 3:1 a získala vítězství v turnaji před Zuzankou ml. Děvčata odehrála v průběhu turnaje dvacet osm zápasů.

Pět mužů a jedna žena to bylo složení kategorie mužů. Zuzka Hrnčířová, vítězka ženského klání, stačila zvládnout i tuto část turnaje a vůbec se neztratila. Šesté místo obsadil Martin Slovák, pátou příčku opanoval Jára Stochov ml., Zuzka Hrnčírová v krásném souboji o třetí místo podlehla manželovi Radkovi 1:3 na sety a v mužské kategorii na ni zbyla čtvrtá pozice. Druhé místo vybojoval nejlepší rudolecký hráč Kuba Gajdoš a vítězem 5. ročníku se stal jediný hráč mimo region Pavel Waas z Plzně.

Poděkování patří nejen všem účastníkům a zhruba desítce fanoušků, kteří přišli podpořit své barvy, ale především organizátorům z řad našich občanů, Honzovi Drenkovi, Vláďovi Kroftovi a Kubovi Gajdošů. Díky všem za příjemně strávený den v pohodové atmosféře a příští rok opět na viděnou!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>