5. ročník memoriálu Karla Lorenze

V neděli 11. září za úmorného vedra se uskutečnil 5. ročník memoriálu Karla Lorenze ve hře zvané pétanque. Již tradičně se hraje tento ve dvojicích, které mohou být složené libovolně. K letošnímu ročníku se přihlásilo „pouze“ šest dvojic, z toho pět dvojic smíšených a jedna čistě dámská. Organizátoři akce byli zvyklí na vyšší počet účastníků, ale některé odradilo opravdu vysilující sluníčko, někteří se nemohli zúčastnit z osobních důvodů.

Po rozlosování turnaje se dvojice s vervou pustili do zápolení o body, spíše o co možná nejvyšší počet vlastních koulí okolo „košónka“. Na čerstvě posekané louce pod víceúčelovým hřištěm, se účastníci memoriálu smažili na sluníčku, silně doplňovali tekutiny v mnoha podobách, ale především házeli své koule co nejblíže k určenému cíli. Ve velmi vyrovnaném klání byla důležitá každá získaná koule. Po více jak pětihodinovém urputném zápolení byl vydařený turnaj zakončen slavnostním vyhlášením vítězů a předáním medailí s emblémem našeho dobrého kamaráda. Vítězové turnaje obdařili poté své soupeře tradičním kolečkem.

A jak vše dopadlo? O vyrovnanosti soupeřů svědčí fakt, že o třetím až šestém místě rozhodovalo celkové skóre, neboť čtyři dvojice získali po dvou vítězstvích z pěti odehraných zápasů. Šesté místo obsadili Jitka a Honza, páté Stáňa a Vláďa, čtvrté Hanka a Jarda, bronzovou medaili si vysloužili svými výkony Jíťa a Míra. Na krásné stříbrné pozici se umístila „dámská dvojice“ Blanka a Květa, no a zlatou obsadili nováčkové na turnaji Monča a Míra.

Všem zúčastněným patří velké poděkování za vynikající výkony, za to že se nenechali odradit opravdu velkým vedrem a za to že přišli zavzpomínat na velmi dobrého kamaráda. Kájo, příští rok si Tě opět rádi připomeneme při Tvé oblíbené hře!!!

Fotogalerie z memoriálu  © Josef Bulka

This is protected content.
:
:
Content Protected by SmartLogix


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>