Rudolecká rybyáda 16. listopad 2013

V sobotu 16. listopadu se Asoráci a jejich přátelé, opět sešli ke kulinářskému klání. Tentokrát bylo téma „Rybyáda“, výrobky ze sladkovodních a mořských ryb. Již v období příprav na toto klání, se jednotliví soutěžící špičkovali, kdo bude mít nejlepší recept a zcela zaručeně vyhraje. Proto někteří soutěžící nenechali nic náhodě a zhotovili povolená 4. jídla na rodinu.

Hlavní organizátor Tonda Janura, v den soutěže zvolil taktický tah a oproti původnímu návrhu, že jídla budou hodnotit jednotliví soutěžící vzájemně, zvolil na poslední chvíli jiné kritérium a v místí restauraci vybral ke stálým členům poroty,  další dva nezávislé páry porotců.

Pak se již začalo hodnotit a počítat bodíky. Podle slov všech členů poroty byla všechna jídla velmi chutná a připravená s maximální pílí a erudicí. Porota měla velmi těžkou práci sestavit pořadí soutěžících, ale po dlouhém jednání a počítání, vyřkla konečný verdikt.

Na posledním 12 .místě se umístil Pepa Gajdoš a jeho pomazánka z krabů. Těsně před ním skončil Pepa Bulka, s talířem rybích výrobků z Kauflandu „Co Kaufland dal“. Desáté místo obsadila rybí polévka Jardy Maslena a na devátém místě skončily velmi chutné, avšak špatně naaranžované rybí hranolky, Tondy Janury. Na osmém místě skončily rybí hranolky Blanky Bulkové, které byly podle slov porotců méně mastné a lépe upravené, než hranolky Tondy Janury. Že v jednoduchosti je síla dokázala Stáňa Budíská, která obsadila se svou rybí pomazánkou sedmé místo. Na šestém místě se dále umístila  Hanka Drenková, se svým lososem na švestkové omáčce. Páté místo patřilo opět Blance Bulkové tentokráte jejím rybím ocáskům s dresingem. Velmi tuhý boj a těžké rozhodování bylo u místa čtvrtého a proto porota udělila tři čtvrtá místa a to,  sumečkovi americkému na zelenině, Tondy Janury, rybím závitkům s lososem Jardovi Maslenovi a karbanátkům z makrely Jitky Gogolové.

Pak již začal tuhý boj o umístění na stupni vítězů. Zde byla konkurence největší a porota se rozhodovala velmi těžce. Nakonec přisoudila třetí místo Monice Gajdošové a jejímu lososu na medu, druhé místo  obsadila Hanka Drenková s filém v kokosovém kabátě a první místo v celé soutěži a titul „Šékuchař Rudolce“ pro rok 2013, získal  Pepa Bulka, který ve spolupráci s manželkou (Pepa vybral recept a aranžmá, manželka prakticky realizovala) zhotovil variantu japonského sushi,  aplikovanou na české podmínky.

Večer s rybími specialitami, které potom soutěžící zkonzumovali, přinesl dobrou náladu, poučení, že nejen chuť ale i zrak, určují pořadí jídel, skončil a již začali předběžně přípravy na výběr tématu pro příští rok. Už se na další kulinářské výrobky našich přátel těšíme.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>