8. ročník memoriálu Karla Štursy

Tak máme vážení přátelé za sebou další, již osmý ročník memoriálu Karla Štursy v ruských kuželkách. letošní ročník se uskutečnil na sv. Václava ve středu 28. září.  Z důvodu silného větru se akce přestěhovala netradičně na náves před rudoleckou hospůdku a jako zázemí posloužila veranda hospůdky. Po čtrnácté hodině se tak tucet účastníků pustilo do urputného porážení kuželek.

O mlsné jazýčky nadšenců této hry, bylo letos nadmíru dobře postaráno. Nu posuďte sami, domácí kváskový chleba a výpečková pomazánka od Blanky, bramboráčky od Stáni, slaný česnekový závin od Hanky, Tondovo štrůdl a výborný jablkový štrůdl od Jany.

Vraťme se ale k vlastnímu sportovnímu klání. Po polovině soutěže, to ještě soutěžící netušili jaké překvapení chystá hlavní organizátor klání, se v čele usadili Monča, Blanka a Tonda, když mezi nimi byl rozdíl pouhých čtyř kuželek. Ve druhé části se nejlépe dařilo Blance, Gágovi, Hance a Stáně. V průběhu druhé části rozhodl organizátor o tom, že vítězné „kolečko“ půjde letos za nejslabším hráčem. Byl totiž přesvědčen, že někteří hráči nedávají do porážení kuželek veškeré své dovednosti a chtějí se tak vyhnout vítězství. Po první části měli ke „kolečku“ nejblíže Hanka a Tomáš. Po skončení základní části se na prvním místě umístila Blanka 231 bodů, druhé místo obsadil gága 219 bodů a třetí skončila o pouhý bod Monča. Poslední místo obsadil Tomáš se 194 body.

Hlavní organizátor ovšem vymyslel kulišárnu a tou bylo pokračování soutěže formou play-off. Hráči byli rozděleni do dvojic podle výsledků ze základní části a na jednu hru se pokračovalo ve vyřazovacích bojích až zůstali tři nejšťastnější a ti si to rozdali ve finále na tři hry. Na třetím místě se umístila Jana Řádová, druhá skončila nejvyrovnanější hráčka turnaje Blanka Bulková a vítězem se stal Honza Drenka. Sázka na play-off mu skutečně vyšla.

Po tříhodinovém klání došlo k vyhlášení výsledků. Tři nejlepší hráči byli odměněni medailí s podobiznou našeho dobrého kamaráda a ostatní účastníci si pochvalovali dvě netradiční „kolečka“, došlo i na vítěze, ne jen na poraženého. Příští rok se opět můžeme těšit na další, pevně doufám, vydařený ročník.

fotogalerie Hanka Drenková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>