Rudolecký závitek 2015

Ve středu 28.října 2015 se konala v Rudolecké stodole další soutěž kulinářského klání. Tentokrát se soutěžilo o nejlepší masový závitek. Do soutěže se přihlásilo deset soutěžících se svými výrobky. Porota byla čtyřčlenná a to ve složení : manželé Mifkovičovi z Rudolce a manželé Szolárovi z Březové. Soutěžit se začalo v 18.30 hod. a porota měla za úkol ohodnotit chuť, barvu a vzhled vystavených výrobků. Bodové hodnocení pro každý výrobek bylo stanoveno v rozmezí 1 – 5 bodů. Maximální počet dosažených bodů u každého výrobku bylo 15. Porota měla těžkou práci při udělování bodů, protože všechny závitky chutnaly výborně. Nakonec se rozhodla pro soutěžný vzorek č.10 Hanky Drenkové. Konečné hodnocení poroty si můžete prohlédnout na výsledkové listině. Předávání cen se ujal pan starosta Míra Bouda. Putovní vařečku pro vítěze předala loňská vítězka soutěže Terka Petrovičová. Vzhledem k tomu, že vítězka získala tuto vařečku již potřetí, vařečka je již natrvalo její.

Pro rok 2016 se bude soutěžit o novou putovní vařečku a to v soutěži o nejlepší sekanou (z mletého masa).

Vítězný recept:

Kuřecí závitek se sušenými švestkami.

———————————————–

  • 4 kuřecí řízky
  • sušené švestky (3 – 4 do závitku)
  • jarní cibulka nebo pórek
  • anglická slanina + sůl

MARINÁDA

  • 1 PL třtinového cukru
  • 1 PL francouzské hořčice
  • 2 PL rozehřátého másla
  • 1 PL medu,pepř

Řízky naklepeme, osolíme,opepříme. Na každý položíme plátek slaniny, špalíček cibulky a 3-4 sušené švestky. Zarolujeme a závitek obalíme opět anglickou slaninou. Klademe do máslem vymazaného pekáčku, potřeme marinádou a pečeme asi 30.minut.

DOBROU CHUŤ !!!

Fotogalerie z kuchařského klání:


This is protected content.
:
:
Content Protected by SmartLogix

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>