7. ročník memoriálu Karla Štursy

Na svatého Václava, 28.října 2015, se utkalo v již tradičním 7. ročníku memoriálu Karla Štursy, v ruských kuželkách, který zastřešoval městský úřad Březová a pořadatelem, tento rok, byla rodina našeho kamaráda, 13 závodníků, všech věkových kategorií.  Jako každý rok, se přišli zkušení matadoři a matadorky, utkat o hodnotné ceny a titul vítěze, tohoto již tradičního klání. Nominace do finálové pětice probíhala dvoukolově a v prvním kole exelovaly  Budíská Stáňa a Bulková Blanka. Na chvostíku prvního kola, se objevily  obě Jitky, Hrbáčková a Gogolová. Ovšem druhé kolo podstatně zamíchalo pořadím závodníků a zatímco Stáňa Budíská se nominovala do finále, Blanka Bulková zcela propadla. Nejlepšími  závodníky druhého kola, byli  Drenková Hanka a Hrbáčková Pavlína. Závodní pole druhého kola uzavírali závodníci Matyáš Pavelec, Honza Petrovič a Gogolová Jitka. Do finálového rozstřelu, se tak nominovalo pět závodníků, kdy z 5. místa postupovala Petrovičová Tereza, ze čtvrtého místa Gajdoš Michal, ze třetího místa Budíská Stáňa, z druhého místa Hrbáčková Pavlína a z místa prvního, Hanka Drenková.

Finále této pětice probíhalo na 8 hodů a v něm si udržela 5. místo Terezka Petrovičová, Pavlína Hrbáčková špatným druhým hodem, přišla o druhé místo z nominace a skončila ve finále čtvrtá. Zdatně jí sekundovala v 5. hodu a 8. hodu, vedoucí závodnice nominace, Hanka Drenková, která skončila ve finále na třetím místě. Vyrovnané výkony mimo drobné klopýtnutí v 7. hodu, vyneslo Stáňu Budískou na místo druhé. Překvapením celého memoriálu byl závodník ve vietnamkách, Michal Gajdoš, který svými  vyrovnanými hody zaslouženě obsadil první místo a získal titul přeborníka v ruských kuželkách, pro rok 2015.  Na tomto základě se někteří zneuznaní závodníci, snažili tohoto závodníka diskvalifikovat pro nesportovní obuv, ale vzhledem ke krásnému slunnému dni, byl protest zamítnut, jako neoprávněný.

Celou akci obětavě zastřešoval po stránce občerstvení závodníků, Tonda Janura a rudolečtí občané, kteří přispěli finačně na  pohoštění a špekáčky. Vzhledem k počasí, atmosféře a dobré pohodě, které provázely celý memoriál, se již většina závodníků těší na 8. memoriál Karla Štursy, který proběhne opět v září 2016.

Foto z této akce

This is protected content.
:
:
Content Protected by SmartLogix


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>