Halloween 17

Několik rudoleckých dobrovolníků se na poslední chvíli opět rozhodlo oživit oslavy strašidelného svátku „Halloween“ v naší vesničce. V sobotu 4.11. se tak u rudolecké stodoly sešlo zhruba třicet malých strašidel v doprovodu svých rodičů, které plnili nejrůznější úkoly, aby poté co se setmí mohli být vypuštěny na strašidelnou cestu do „DOMU HRŮZY“.

Všechny hry a úkoly byly halloweensky zaměřené, proto se děti u nich nejen bavily, ale u některých také překonávaly svůj strach. Musím dodat, že ty nejmenší strašidla strčila ty starší svými odvážnými výkony do kapsy. Hry jako hádej kdo jsem, okousávání jablka s co nejdelší slupkou, tvoření mumií pomocí toaletního papíru, jezení zavěšených bonbónů s rukama za zády, jsme zpestřili například hledáním předmětu ve sklenici s živými bílými myškami. Ovšem závěr soutěží byl snad nejpovedenější. Do strašidelného domu totiž směli jen ti nejodvážnější a svou účast si museli zasloužit. Každý musel sníst jedno zvířecí srdce. Děti samozřejmě netušili, že jsou pro ně připravena uvařená výtečná kuřecí srdíčka. jejich strach z toho, co budou muset pozřít, zesílil hned poté co první dobrovolná absolventka tohoto úkolu, Barunka, nemohla srdce rozkousat a nakonec byla nucena pod tíhou svých dávicích reflexů srdce vyplivnout. Následovali další odvážní účastníci, kterým se tuto výzvu nakonec podařilo za hlasitého povzbuzování obecenstva přece jen splnit. Bohužel se našli i tací, kteří nenašli dostatek odvahy k tomuto úkolu vůbec nastoupit. Podle ohlasů to byla i přesto jedna z nejlepších soutěží, u níž se pobavili nejen děti, ale také jejich rodiče.

Samozřejmě nemohl chybět typický halloweenský zvyk, dlabání dýní a celé odpoledne završila očekávaná cesta odvahy strašidelným domem, na kterou se vydalo i spousta „odvážných“ dospěláků.

Za zorganizování zábavného odpoledne nejen pro děti děkujeme Jitce Derflerové, Elišce Rajtmajerové, Gitě Fašinové, obsluze rudolecké hospůdky Denise a Františkovi a dalším 12 dobrovolníkům. Zvláštní poděkování patří také naší Áje (Alena Burianková) a Hance Dědičové, které pro děti připravili nejen výborné ovocné dorty, ale také sladké odměny na závěr.

Z původně plánované účasti 20 rudoleckých dětí jich nakonec bylo téměř třicet. Tamtamy fungují mezi dětmi skvěle a tak jsme nakonec ke svému překvapení přivítali mezi námi i děti z Březové a Sokolova. Doufejme tedy, že se pro příští rok pokusí organizátorky navázat na předchozí dva úspěšné ročníky „Rudoleckého halloweenu“ pořádané pro širší veřejnost.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>