MDŽ na Rudolci 12.března

Mezinárodní den žen (ve zkratce MDŽ), připadající každoročně na 8. března, je mezinárodně uznávaný svátek stanovený Organizací spojených národů k výročí stávky newyorských švadlen v roce 1908. Datum 8. března se ustálilo až po 1. světové válce, od roku 1975 je připomínán jako den mezinárodní solidarity žen za rovnoprávnost, spravedlnost, mír a rozvoj.

Tohoto svátku využili pořadatelé z Rudolce ve spolupráci s kulturní komisí MÚ Březová k uskutečnění již druhého ročníku taneční zábavy. K tanci a poslechu si pozvali hudební uskupení Březováček a DJ Pepu Kábrta, kteří nám hráli až do brzkých ranních hodin.

Vyvrcholením první části večera bylo vystoupení rudoleckých a březovských žen, které se pravidelně dvakrát týdně scházejí na cvičení v rudolecké stodole a pro tuto akci si secvičily velmi podařené číslo ve starodávných krojích. Toto vystoupení bylo odměněno velikým potleskem účastníků zábavy ve stodole. Pokud se podíváte na webové stránky Rudolce, naleznete zde video z vystoupení našich šikovných žen a jen těžko uvěříte, že mezi děvčaty skotačí paní Jana Řádová, které bylo letos již osmdesát let. Na zábavě se také host objevil nestor sokolovského tance, 89 letý Josef Kábrt, který si také zatančil.

Pod vedením Tondy Janury předali pořadatelé každé účastnici večera symbolicky kytičku, jako důkaz toho, jak moc si našich žen vážíme.

V průběhu večera určitě netrpěli nedostatkem ani žaludky přítomných, kdy měli na výběr z menu Tondy Janury a obsluhy rudolecké hospůdky, která se starala o to, aby hostům a muzikantům nevyschlo v hrdle. Menu se skládalo z výborného hovězího guláše, bohatě zdobených palačinek a jednohubek různých chutí.

Všichni účastníci si průběh a organizaci akce velmi pochvalovali. Jen nás mrzí, že se akce nezúčastnila žádná pozvaná žena z MÚ Březová. Takové akce určitě patří do kulturního programu každé malé obce a pomáhají k dobrým vztahům jejich obyvatel. Za spolupráci při přípravě akce děkují pořadatelé kulturní komisi a vedení MÚ Březová.

Rudolecké ženy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>