Pálení čarodějnic 30.4.2014

Ve středu 30.dubna od 19.00 hodin, proběhlo tradiční stavění máje a pálení čarodějnic v naší obci. O perfektní májku, která je chloubou naší obce, se postarali naši futsalisté a zároveň připravili i velkou hranici, která vydržela hořet, až do pozdních večerních hodin. Za tuto snahu a úsilí, které věnovali přípravě této akce jim patří náš velký dík a uznání.

Celý večer probíhal v družné zábavě i když za zvuků reprodukované hudby, což sice byla malá vada na kráse, ale i tak se většina našich sousedů a přátel dobře bavila. Neopomenutelným zážitkem, byla již tradiční návštěva grilu, tentokrát u Gágy, který má vždy klobásky dobře propečené. Dobré pivo z Rudolecké hospůdky  a úsměvy  hospodské paní Gity Fašinové a číšníka Tomáše Slobody, nemalou měrou přispěly k dobré pohodě a spokojenosti účastníků večera. Velkou spokojenost projevila většina zákazníků s podávanými makovými a tvarohovými koláčky, které  personál Rudolecké hospůdky, prodával pro zpestření chuti.

Důležité však na celém večeru byla veselá, přátelská atmosféra , která nemalou měrou přispívá k dobrým sousedským vztahům a vzájemnému poznání. Je jen na škodu, že se nezorganizovala žádná akce pro naše nejmenší, které vždy doprovázely tento večer a organizátoři celé akce  a především jejich manželky, se spíše věnovaly zábavě s heslem „bavte naše děti“. Vše se odbylo několika větami do mikrofonu  od Tondy Janury a rozdělením pěti sušenek a lízátek, mezi děti, které přišly s lampiony a maskou čarodějnice (viz fotogalerie). Snad se to příští rok zase vrátí do starých kolejí, jak bylo při těchto akcích zvykem a našim nejmenším se budeme více věnovat.

Je na škodu, že se těchto akcí zúčastňuje neustále stejný okruh lidí z naší obce a ostatní sousedé sedí doma za okny. Především máme zájem o to, aby mezi nás přišli ti sousedé, kteří mají výhrady k naší činnosti, aby přišli mezi nás a otevřeně si o tom co jim vadí s námi popovídali,  pomohli nám, jimi kritizované činnosti zlepšit a pomoci při jejich organizaci.

Fotografie z průběhu, zveřejněny se souhlasem zúčastněných.


This is protected content.
:
:
Content Protected by SmartLogix


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>