Vánoční turnaj v kulečníku

Sobota 16.12.17 se po dvou letech (loni zavřená hospůdka) opět stala dnem, kdy si dali dostaveníčko milovníci kulečníku, konkrétně hry zvané pool (kulečník s dírami). Tato na Rudolci velmi oblíbená hra se tak po dvou letech opět dostala na výslunní zájmu rudoleckých občanů. Letošního turnaje dvojic se zúčastnilo ovšem pouze osm hráčů, dva přihlášeni přespolní hráči se nedostavili a z místních stálých hráčů některým zabránili v účasti pracovní povinnosti a někteří se „váleli“ na lodi při plavbě po Středozemním moři nebo prostě na tuto akci nereflektovali.

Těsně po dvanácté hodině tak Stáňa Budiská vylosovala dvojice. Nevím jak to udělala, ale děvčata byla nalosována vždy s partnerem opačného pohlaví, což bylo určitě dobře, protože víme jak se děvčata, když hrají spolu, dokážou vyhecovat. Každý zápas turnaje se hrál na tři hry, tedy utkání mohlo skončit pouze výsledkem 3:0 nebo 2:1 a každý zápas měl tedy vítěze. O vyrovnanosti turnaje svědčí i fakt, že pouze jedno střetnutí skončilo výsledkem 3:0 a o vítězi turnaje rozhodovala až úplně poslední hra celého turnaje.

Stáňa s Kubou nastupovali k závěrečnému zápasu turnaje proti Mírovi a Frantovi s dvěmi výhrami a jako mírný favorit. Ovšem první dvě hry vzájemného duelu prohráli a schylovalo se k možnému celkovému vítězství dvojice Míra, Franta. Poslední hru celého turnaje ale zvládli a stali se tak vítězi vánočního turnaje dvojic pro letošní rok. Na druhém místě se umístili Květa s Gágou, kteří při stejném bodovém zisku i skóre, porazili ve vzájemném zápase právě Míru s Frantou.

Ceny do turnaje věnovala radnice města Březová, za což jim patří poděkování od všech účastníků turnaje. Další velký dík patří obsluze hospůdky za možnost uskutečnění turnaje, který se hrál více jak šest hodin. Tak příště na dalším nějakém turnaji!

Fotogalerie z  Vánočního turnaje v kulečníku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>