5. ročník Memoriálu Karla Štursy – ruské kuželky

V sobotu 14.srpna se konal již pátý ročník Memoriálu Karla Štursy, v ruských kuželkách. Počasí přálo všem soutěžícím a za příjemného slunečního svitu, se vypjali k výborným výkonům. Hrálo se na novém mobilním stojanu, který se podařilo díky pomoci městského úřadu Březová,  zrealizovat, místo původního, který byl ve zbouraném přístavku, v blízkosti futsalového hřiště.

Soutěž byla obsazena velmi dobře a hry se zúčastnilo 16 hráčů včetně dětí. Štěstí i hráčský um rozhodoval o konečném pořadí, které určili až rozstřely o třetí a čtvrté místo, mezi Blankou Bulkovou a Jitkou Hrbáčkovou. Hráče hnala snaha o co nejlepší umístění zejména proto, že poháry pro vítěze byly tento ročník mimořádně povedené.

Konečné pořadí hráčů bylo následující, na 16. místě se umístil nejmladší, ale přesto nadějný závodník Martin Hazuka který dosáhl 79 bodů, na 15. místě Hanka Drenková se 105 body, na místě 14. Toník Kábrt, druhý velmi mladý hráč se 109 body, 13. místo obsadila Lucie Sochůrková se 114 body, 12. místo patřilo Stáně Budíské,  která naházela 115 bodů.  11. místo obsadil favorit (dle vlastních slov) Antonín Janura se 118 body, 10. místo Jitka Gogolová se 124 body, 9. místo Pepa Kábrt se 126 body a hned tesně před ním na 8. místě, se umístil jeho taťka také Pepa, se 127 body. Sedmé místo obsadil Míra Gogola se 128 body, 6. místo patřilo Pepovi Gajdošovi (Gágovi) za 129 bodů, 5. místo obsadil závodník který byl celou dobu na špici závodu a s posledním nepovedeným hodem dosáhl 130 bodů.

Do užšího finále se nominovali tito závodníci.  Blanka Bulková se 138 body, Jitka Hrbáčková se 138 body, Vláďa Budíský se 139 body a Pavlínka Hrbáčková se 142 body.

Hrálo se dál systémem, že hráč si přinášel sebou body z předchozích kol a rozhodoval první rozstřel ve kterém se dostala na první a zcela zasloužené místo nejmladší účastnice soutěže v ženách Pavlínka Hrbáčková se 156 body a na místo druhé se dostal a jako konečné pořadí obsadil Vláďa Budíský se 153 body. Největší bitva se však odehrála o třetí a čtvrté místo, kdy v první rozstřelu shodně 151 bodů, dosáhli dvě závodnice z užšího finále, Blanka Bulková a Jitka Hrbáčková. Rozhodoval druhý rozstřel již pouze mezi těmito závodnicemi a opět dosáhli shodně 167 bodů. Až třetí rozstřel mezi nimi určil, že třetí místo obsadila Jitka Hrbáčková se 182 body a čtvrtá skončila Blanka Bulková se 179 body.

Z výše uvedeného je vidět že turnaj nepostrádal dramatičnost a dobré výkony až do konce. Každý účastník memoriálu obdržel diplom a finalisté poháry. Sdružení Asor, se postaralo o občerstvení ve formě grilovaných klobás z  rudoleckého statku a pivka.

Jako zázemí turnaje posloužila veranda nového objektu rudolecké stodoly. Celý objekt poté posloužil při oslavě 50-tých narozenin Míry Gogoly. Svoji premiéru zažil i nově opravený krb v prostorách verandy. Velký podíl na úspěšném dni i večeru měl Pepa Bulka, jehož výtvory si můžete prohlédnout níže v obrazovém podání a nelze než smeknout nad výběrem jeho doprovodné muziky.

Celý turnaj provázela dobrá nálada a pospolitost a všichni se již těšíme, na následující šestý ročník.

Obrazový průvodce celou akcí


This is protected content.
:
:
Content Protected by SmartLogix

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>