Novoroční turnaj ve futsalu

V sobotu 9. ledna si dalo na Rudolci dostaveníčko sedm futsalových mužstev při 11. ročníku novoročního turnaje. Je jen škoda, že se nedostavilo přihlášené družstvo AC Lítov, se kterým má naše mužstvo velmi přátelské vztahy. Přesto se bylo na co dívat. Od ranních hodin bojovali s přibranou váhou přes svátky zástupci z Královského Poříčí, Sokolova, Hlavna, Josefova, Starého Sedla a domácích FC Rudolec. Družstva byla rozdělena do dvou skupin, ve kterých svedly boje o co nejlepší umístění pro rozhodující část turnaje, tkz. play-off. Duely se hrály na 2 x 10 minut, s cca minutovou přestávkou.

Ve skupině „A“ zvítězili bez ztráty bodu Králové z Poříčí. Jelikož se nedostavili borci z AC Lítov, hrála tato skupina své zápasy dvoukolově. Mladí chlapci z Poříčí ovládli skupinu, i když zápasy s domácím FC Rudolec byly vyrovnané. Na druhém postupovém místě do semifinále skončil Rudolec, který ve vzájemných zápasech s AC Hlavno, měl lepší bilanci. Po výhře 3:0 v prvním zápase, podlehl v tom druhém jen o branku 4:5. Třetí skončili mladíci z Hlavna a zajistili si tak účast v boji o celkové 5. místo v turnaji.

Skupina „B“ byla velmi vyrovnaná, o čemž svědčí výsledky zápasů. Vítězem skupiny se stal sokolovský Captain team, který vyhrál všechny zápasy se svými soupeři o jediný gól. Na druhém místě se umístili hráči Hysterie Sokolov se šesti body a zajistili si postup do semifinále. Třetí místo obsadili borci z FK Josefov a na čtvrtém místě s velmi sympatickým projevem skončili hráči ze Starého Sedla, čímž si zajistili celkové 7. místo v turnaji.

Obě semifinálová utkání ovládli družstva ze skupiny „A“. Nejprve Králové z Poříčí porazili Hysterku Sokolov 4:0, a poté domácí FC Rudolec po zlepšeném výkonu vítěze skupiny „B“ Captain team 3:0. V souboji o 5. místo dominovalo družstvo FK Josefov nad AC Hlavno 4:0. V souboji o bronz zvítězil Captain team, který jednoznačně přehrál Hysterii Sokolov poměrem 5:1. Ve finálovém klání byli zpočátku na koni hráči z Poříčí a po pěkných akcích vedli 2:0. Již se zdálo, že o výsledku finále je rozhodnuto, ale domácí se vzchopili a srovnali na 2:2. Mladíci z Poříčí ale překvapení nepřipustili a po vítězství 4:2 zaslouženě celý turnaj vyhráli.

Jako zázemí turnaje opět posloužily „Rudolecká stodola“ a „hospodářská budova“ s toaletami a teplými sprchami. V příjemně vyhřáté stodole našli zázemí nejen jednotlivá mužstva ale i diváci. Celý turnaj odpískali pan Jan Vetchý z Hlavna a Vláďa Kroft s Honzou Drenkou z Rudolce. Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen Honza Marka z Captain teamu a nejlepším střelcem se stal Lukáš Kalous z mužstva Králové z Poříčí s 17 přesnými zásahy. Za rok v sobotu 7. ledna při 12. ročníku tohoto turnaje na viděnou se těší pořadatelé z Rudolce!