Rudolecká zeliáda – 2014

V sobotu 29. listopadu, od 19.00 hodin, v Rudolecké hospůdce, proběhl sedmý ročník, soutěže „Rudolecká zeliáda“.  Soutěž měla  vysokou úroveň a zelí  všech soutěžících, se s přibývajícími ročníky Zeliády, neustále zkvalitňuje. Hodnotlitelé měli velmi těžkou úlohu, vybrat mezi soutěžními vzorky zelí, to nejlepší. Přesto nejvíce bodů a tudíž zaslouženým vítezem, se stalo zelí, manželů Gajdošových z Dolňácka, které získalo 189 bodů. Na druhém místě, se umístila Helena Trepáková ze Sokolova, se svým zelím, které získalo 183 bodů. Třetí místo obsadili zelináři Pepa a Blanka Bulkovi, se ziskem 180 bodů. Manželé Gogolovi Jitka a Míra, vsadili na jistotu a do soutěže přihlásili vzorky dva. První vzorek, se ziskem 175 bodů,  obsadil čtvrté místo a druhý, se ziskem 162 bodů, místo páté. Na místě šestém, se umístilo zelí, Jitky Hrbáčkové a Honzy Drenky. Tomuto zelí hodnotitelé udělili 151 bodů. To že na Horňácku zelí neumí, svědčí velmi malá účast soutěžících a jediný vzorek z této oblasti, od Hanky Drenkové,  se umístil na pěkném, ale bohužel posledním místě, se ziskem 129 bodů.

Poprvé byla předána i putovní cena za první místo „Iron Cabbage from Nepomuk“, což je kovová hlávka zelí na podstavci, se jmény všech vítězů, kterou do soutěže vyrobil a věnoval nepomucký kovář, Václav Nauš.

Ve zbytku večera, proběhla volná zábava s hudbou a tancem. O hudební doprovod se tradičně zasloužil náš kamarád Václav Loprais. Díky jeho výběru písniček, jsme si zazpívali a zavzpomínali, na léta šedesátá a dobře jsme se bavili.

Pořadatel všem soutěžícím, hodnotícím a hostům tohoto večera, děkuje za příjemnou atmosféru a podlíl na občerstvení, ve formě domácích výrobků, které po ochutnávce zelí přišlo všem vhod. Doufáme že, osmý ročník, který nás čeká v prosinci 2015, bude stejně povedený a hlavně přejeme všem, abychom se na něm, ve zdraví zase sešli.

Fotogalerie z této povedené akce:

This is protected content.
:
:
Content Protected by SmartLogix


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>