Rudolecká prakiáda!!

V sobotu 15. března se od 13:00 hod. uskutečnil v rudolecké stodole turnaj ve střelbě z praku Co to vlastně ta prakiáda je? Střelci střílí z vlastnoručně vyrobených nebo vypůjčených praků olověnými kuličkami buď na terč nebo tkz. sklopku, tzn. že že při zásahu se terč sklopí (něco podobného využívají při svých závodech biathlonisté). Vlastní soutěž na Rudolci se skládala z třinácti střel na terč a dvou kol ze střelby na sklopku, vždy po deseti střelách.

Za velmi vydatné technické a organizátorské pomoci starosty města Březová pana Miroslavy Boudy, který prakticky odřídil celou soutěž sám, včetně bezpečnostních podmínek prověřených při soutěžích, včetně organizace turnaje, dodání patřičných tiskopisů, cen a koneckonců i vlastního vyhlášení výsledků turnaje.

Prvního rudoleckého turnaje se zúčastnilo deset borců, včetně dvou žen a jedného účastníka ještě školou povinného a je jen škoda, že se místní nezapojili ve větším počtu. Počáteční rozpaky brzy vystřídalo nadšení a zápal soutěžících střelců z průběhu této soutěže. Nejlepším střelcem se po zásluze stal Tonda Janura, který nelenil a i potajnu chodil již dlouho před turnajem trénovat. Ovšem tuto možnost měli všichni Rudolecčtí.

Velkou podívanou byli střelci z Březové, kteří se toho dne zúčastnili turnaje v Plískově a opět sbírali nejlepší umístnění. Jejich umění ovšem ocenilo už jen pár jedinců, kteří se po ukončeném turnaji nemohli rozloučit s atmosférou stodoly. Doufáme, že příští rok bude co do účasti závodníků podstatně širší a že přivítáme i kategorii profesionálů. Jejich šikovnost opravdu stojí za to vidět!!!

Výsledky 1. rudolecké prakiády:

Fotogalerie ze soutěže. Zveřejněno se souhlasem účastníků.


This is protected content.
:
:
Content Protected by SmartLogix

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>