4.ročník Rudolecký kotlík

Rudolecký kotlík 2014

V sobotu 21. června se na Rudolci u Březové uskutečnil 4. ročník country – folk festivalu pod názvem „Rudolecký kotlík 2014″. Datum konání letošního ročníku bylo spojeno se svátkem hudby, neboť na tento dne letos připadl významný den „Evropský den hudby“. A jako předešlé ročníky opět nezklamal a byl velice úspěšný. Skoro pět stovek návštěvníků festivalu mělo o dobrou zábavu postaráno po celou dobu konání akce. A podle vyjádření většiny účastníků k tomu přispěla i změna místa konání a to přesun na louku pod zrekonstruovaným futsalovým hřištěm, kde se přímo nabízela možnost postavit pro vystupující adekvátní zázemí včetně krásného pódia.

V hlavním programu vystoupilo osm hudebních těles. Jako první začínala festival folková skupina „DRC“ z Ostrova nad Ohří, svými vtipnými glosy a příjemnou muzikou nastartovali parádní atmosféru, která se pak táhla celým průběhem festivalu. Nováčkovskou daň na festivalu skvěle zvládla dámská bluegrassová skupina z Litoměřic „OD PLOTNY SKOK“. Po tomto zdařilém vystoupení následoval stálý účastník festivalu a to kapela „KV EXPRES“ z Karlových Varů. I když věkovým průměrem asi nejstarší, tak přesně svojí muzikou zapadli do stylu festivalu, tedy country-folk s dodatkem klasika. No a co dodat k hlavnímu taháku festivalu skupině „COP“ z Plzně, snad jen to že se organizátoři opět trefili a vystoupení skupiny pod vedením Miroslava „Míši“ Leichta patřilo k vrcholům letošního ročníku. Kapela „ZHASNI“ z Nového Boru, která byla loni nominována na cenu Anděla v kategorii folk a country, svojí vlastní tvorbou všech skladeb ve stylu folk-pop si určitě našla mezi přítomnými své příznivce. Tradiční, na Rudolci velmi oblíbený a vítaný host festivalového vystoupení, skupina „ALISON“ z Kraslic opět předvedla parádní vystoupení s hudbou na irské motivy, při které určitě lezl spoustě návštěvníků mráz po zádech. Následovala opět klasika country-folk v podání habartovské rodinné skupiny „FÍCI“. Potom již  následovaly taneční kreace účastníků, až do  pozdních večerních hodin, které doprovázela skupina „ULICE“ z Rotavy. Nutno dodat, že všechny kapely si za své vystoupení vysloužily od diváků vřelé ovace a byly diváky přinuceny své vystoupení zaslouženě prodloužit.

Doprovodný program byl zahájen  v 14:00 hod. tradičními soutěžemi a hrami pro naše nejmenší. V rudoleckém parku bylo připraveno několik stanovišť, kde svoje dovednosti naši caparti předváděli. Celé toto odpoledne měla pod svými křídly pionýrská skupina z Březové pod vedením pana Martina Düringera. Další atraktivní soutěž připravil pan Tomáš Gbür ze Starého Sedla a to střelbu z luku pro malé i velké. Obrovský zájem dětí vzbuzovala hlavně možnost svézt se na hřbetu koně. Tuto atrakci zajistil pan Ladislav Burianek z rudolecké farmy. Vyvrcholením programu dětského dne byl příjezd dobrovolného hasičského sboru z Březové a nafoukání hasičské pěny do prostoru parku. Nádherný pohled na spokojeně skotačící děti ve vysoké vrstvě pěny. Po celou dobu konání dětského dne měli děti možnost svézt se v povozu s koňským spřežením. Kočí pan Josef Janura jezdil okružní jízdu s prohlídkou rudoleckého statku.

V doprovodném programu přímo v dějišti konání festivalu vystoupili mj. malé mažoretky ze základní školy na Březové, Pepa Jung v atraktivním westernovém vystoupení coby mistr v ovládání biče a lasa, příjemná podívaná byla na vystoupení tanečnic a tanečníků z Chebu, kteří se již několik let věnují country tancům a říkají si COUNTRY LADIES. Po 17.00 hodině, přímo na rudolecké farmě byla k vidění ukázka cuttingu, neboli práci koně s teletem. A vyvrcholením byla jízda na koni, přímo v dějišti festivalu mezi diváky. Letošní vystoupení pana Burianka a spol. se neslo v indiánském duchu, za zvuků hudby předvedl svoje umění v práci s koněm a celé vystoupení společně s dívčím osazenstvem farmy stylizoval opět do romantického děje, který umocňovala večerní atmosféra festivalu. Nezapomenutelný zážitek pro většinu diváků.

To, že se celá akce opět vydařila, mají svůj nemalý podíl i ti co nebyli tolik vidět. V první řadě jsou to určitě sponzoři a to Údržba silnic Karlovarského kraje a.s., Momentive Sokolov, Geosan Brno, Dekonta a.s., Vodohospodářská společnost Sokolov, Proforest, Auto Brožovský, pan Josef Bulka, Protenax, Vishay, Isla, Sokolovská uhelná, ČEZ, Karlovarský kraj, ASA a MÚ Březová. Výraznou pomoc opět poskytl MÚ Březová, v čele se starostou panem Miroslavem Boudou, včetně všech březovských pracantů, kteří se podíleli na výstavbě a likvidaci areálu. Poděkování směřuje i na výborného zvukaře pana Makoně s kolektivem a moderátora celé akce pana Aleše Pokorného. Veškeré masné výrobky dodali Jatky Rudolec, poděkování za sponzorský dar manželům Černohorským,  obdiv určitě zaslouží všech 30 pořadatelů z řad rudoleckých občanů, kteří se podíleli na přípravě, ať to byl guláš, klobásy a kuřecí stehna z udírny, či na grilu, občerstvení, pořadatelská služba, dětský den. Nemalou měrou se na zdárném konání akce podílel i občerstvovací stánek naší nové hospodské paní Gity Fašinové a spol. a prodejní stánky společnosti Pšito Oyaté z Plzně, která zajistila u vstupu do areálu dvě indiánská teepee a měla připraven stánek s westernovými a indiánskými upomínkovými předměty a prodejní stánek centra pro zdravotně postižené ze Sokolova s vlastními výrobky.

A samozřejmě obrovské poděkování všem divákům, kteří se našeho festivalu zúčastnili. Příští rok se můžeme těšit na první malé kulatiny v podobě 5. ročníku.

Fotogalerie z povedené akce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>