Rudolecký kotlík 2013

V sobotu 22. června se na Rudolci u Březové uskutečnil 3. ročník country – folk festivalu pod názvem „Rudolecký kotlík 2013″. Jako vždy nezklamal a byl opět  velice úspěšný. Skoro čtyři stovky účastníků festivalu mělo o dobrou zábavu postaráno po celou dobu konání akce.

V hlavním programu vystoupilo sedm hudebních těles. Jako první začínala festival hudební skupina „KV Express“. Poté již nastoupili skupiny s žánrem, který vévodil typu festivalu. Habartovští „FÍCI“a jejich  příjemná muzika  která si našla mezi diváky své příznivce. Po nich následoval hlavní bod festivalu, což bylo vystoupení Jana Vančury a skupiny Plavci. Toto vystoupení sklidilo zasloužené ovace a bylo skutečným vrcholem festivalu. Mile překvapila i skupina „BODLO“ . Tradiční a vítaný host festivalového vystoupení, skupina „ALISON“ z Kraslic opět předvedla příjemné vystoupení s hudbou na irské motivy, a  nenapodobitelní „TULÁCI“ z Ostrova,  celý country folk festival završili. Potom již  následovaly taneční kreace účastníků, až do  pozdních večerních hodin, které doprovázela skupina „ULICE“ z Rotavy.

Doprovodný program byl zahájen  ve 14:00 hod. tradičními soutěžemi a hrami pro naše nejmenší. V rudoleckém parku bylo připraveno několik stanovišť, kde svoje dovednosti naši caparti předváděli. Celé toto odpoledne měla pod svými křídly „rudolecká mládež“ pod vedením slečny Denisy Zensové. Obrovský zájem dětí vzbuzovala hlavně možnost svézt se na hřbetu koně. Tuto atrakci zajistil pan Ladislav Burianek z rudolecké farmy. A nebyla jediná !!! V 18.00 hodin, přímo na farmě předvedl  cutting, neboli práci koně s teletem. A vyvrcholením byla jízda na koni, přímo v dějišti festivalu mezi diváky. Za zvuků hudby, předvedl svoje umění v práci s koněm a celé vystoupení společně s manželkou stylizoval do romatického děje, kdy Zoro mstitel si namlouval doňu Áju, který umocňovala večerní atmosféra festivalu. Nezapomenutelný zážitek pro většinu diváků.

To, že se celá akce opět vydařila, mají svůj nemalý podíl i ti co nebyli tolik vidět. V první řadě jsou to určitě sponzoři a to ČEZ, Karlovarský kraj, Momentive Sokolov, ASA, Sokolovská uhelná a MÚ Březová.Výraznou pomoc opět poskytl MÚ Březová, v čele se starostou panem Miroslavem Boudou, včetně všech březovských pracantů, kteří se podíleli na výstavbě a likvidaci areálu. Poděkování směřuje i na výborného zvukaře pana Makoně s kolektivem a moderátora celé akce pana Aleše Pokorného. Veškeré masné výrobky dodali Jatky Rudolec, poděkování za sponzorský dar manželům Černohorským,  obdiv určitě zaslouží všech 35 pořadatelů z řad rudoleckých občanů, kteří se podíleli na přípravě, ať to byl guláš, klobásy a špekáčky z udírny, či na grilu, občerstvení, pořadatelská služba, dětský den.

Bezvadně fungovala i doprava mezi dějištěm festivalu a prohlídkou farmy. Tu zajišťoval pan Josef Janura, z nedalekého Habartova se svým dostavníkem s koňským spřežením. Velmi milé bylo vystoupení malých mažoretek ze Kynšperka, příjemná podívaná byla na vystoupení tanečnic a tanečníků z Chebu, kteří se již několik let věnují country tancům a říkají si COUNTRY BABY, které účastníky festivalu dokonce naučili i jeden country tanec.  Velkou odezvu mělo vystoupení bičaře, z  Mackenzie Brothers West show, které divákům doslova bralo dech.

A samozřejmě obrovské poděkování všem divákům, kteří se našeho festivalu zúčastnili. Rudolečtí tímto festivalem i oslavili významné výročí 685 let, od založení naší obce.

Fotografie z festivalového dění pro členy ASORU.


This is protected content.
:
:
Content Protected by SmartLogix

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>