9.ročník Rudolecké zeliády

Jak se již stalo tradicí, začátkem prosince byl  Rudolec již podeváté, ve znamení horečných příprav, na Rudoleckou zeliádu. I tento rok proběhlo urputné klání amatérských zelinářů z Rudolce a okolí, v Rudolecké hospůdce, v pátek 8. prosince.  Na plochu kulečníkového stolu, položili 8 soutěžních vzorků, doma naloženého kyselého zelí. Většina favoritů z minulých ročníků potvrdila svoji standardní úroveň a proto bylo velmi obtížné určit vítěze. Soutěžní klání proběhlo jako vždy, v přátelském duchu, ale pouze jedna rodina zelinářů, která se připravila nejlépe, mohla získat zápis, na putovní hlávku zelí, vyhotovenou šumavským kovářem, Václavem Naušem. V tomto ročníku, to byli dva manželské páry z Dolňácka, které patří k baště Rudoleckých zelinářů a to manželé, Bulkovi a Gajdošovi.

Velmi dobře si však vedl jediný přespolní zelinář, František Midloch ze Sokolova, který společně s Hankou a Janem Drenkovými, obsadil druhé místo. V předchozím ročníku obsadil místo třetí a v příštím, možná bude adeptem na vítězství. Třetí místo obsadili společně manželé Gogolovi s Gitou Fašinovou. Na posledním čtvrtém místě skočila se svým zelím Stáňa Budíská.

Na závěr celého soutěžního večera, se vařila tradičně, ze zkušebních vzorků zelňačka. Tento rok, se této role ujal náš nový hospodský, pan František Schneider a zelňačka v jeho podání byla všemi soutěžícími oceněna chválou a uznáním. Pořadatelé této soutěže, mu tímto děkují za ochotu a jeho manželce za kvalitní a rychlou obsluhu.

Většina soutěžících slíbila účast na jubilejním 10. ročníku Rudolecké zeliády, která proběhne v prosinci 2018.

Organizátor soutěže Pepa Bulka
Pro připomenutí uvádíme vítěze jednotlivých ročníků:
  1. ročník, 2008 – Maria Čerňavská – H.Slavkov,
  2. ročník, 2009 – manželé Gogolovi – Zároklí,
  3. ročník, 2010 – manželé Bulkovi – Dolňácko,
  4. ročník, 2011 – manželé Gajdošovi – Dolňácko,
  5. ročník, 2012 – manželé Gogolovi – Zároklí,
  6. ročník, 2013 – 2 první místa, Honza Drenka a manželé  Bulkovi – Dolňácko.
  7. ročník, 2014 – manželé Gajdošovi – Dolňácko
  8. ročník 2015 – manželé Bulkovi – Dolňácko
  9. ročník  2017 – manželé Bulkovi a Gajdošovi – Dolňácko
Fotogalerie  ze soutěže

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>