Josefovská zábava

Pepíkovské veselení

V sobotu 19. března (na Josefa) si v rudolecké hospůdce dali dostaveníčko příznivci dobré nálady při oslavě jmenin výše uvedeného, při pepíkovské maškarní zábavě. Po úvodním slově Pepíků a recitaci básničky na počest oslavenců Stáňou Budiskou, se rozproudila nefalšovaná příjemná sousedská zábava. Ta byla zpestřena připraveným programem.

Ať netradiční tombolou, která se tahá z popelnice a nikdo do poslední chvíle neví, co vyhrál. Tombola byla také opepřena tkz. soutěžními lístky, kde majitelé předváděli své herecké výkony. I když tombola, myslím popelnice, nebyla nabitá super extra cenami, splnila svůj účel a všichni přítomní se u ní dobře pobavili. Samozřejmě, že všichni přítomní netrpěli ani hlady. Výborná dršťková polévka Blanky Bulkové, pečená žebra, spousta chuťovek, na kterých se podíleli účastníci, či vítězná paštika z tomboly daly dobrý základ každému.

Nejlepší oděv ve stylu homeless-bezdomovec, podle zvolené poroty, na sebe vzala paní Jana Řádová. o půlnoci se zazpívala rudolecká hymna, kterou stejně jako celý večer doprovázel svým muzikantským uměním Vašek Loprais a určitě i jemu patří dík za podařenou akci. Večer prošpikovaný dobrou náladou a tanečními kreacemi se uchýlil ke svému závěru až dlouho po půlnoci.

Všem, kteří se na této akci nějakým způsobem podíleli, hlavně přispěvovatelům do tomboly, patří poděkování od rudoleckých Pepíků! Děkujeme a snad příští rok.


Stáni, zahajovací pepíkovská báseň:

Povídali bezdomovci,
že se slaví na Rudolci,
svátek Pepíků.

Když tak přijdem,
že dostanem něco na zub,
taky chleba a dršťkovou polívku.

S tátou jsme popelnice prohrabali,
do gala se oba dali,
a mezi vás pospíchali.

Už jsme tady a jsme rádi,
mezi svými kamarády.

Pozvedněme sklenici,
vše nejlepší, Pepíci.


Fotogalerie z Pepíkovského  veselení © Josef Bulka

This is protected content.
:
:
Content Protected by SmartLogix


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>