Turnaj – Člověče nezlob se.

V pátek 17. dubna, v podvečer, se v Rudolecké hospůdce, sešlo k historicky prvnímu turnaji naší vesničky v „Člověče nezlob se“, šestnáct hráčů, s jedniným cílem. Získat poprvé titul přeborníka v této hře. Zázemí pro hráče poskytla hospodská paní Gita Fašinová a při prezentaci do nominace, obdržel každý hráč, pro udržení sil, dva chlebíčky, vyrobené vlastnoručně Blankou Bulkovou.

Již nominace ukázala že nezáleží na fyzické připravenosti hráčů, ale především na jejich psychické  pohodě a správném výběru hrací kostky. Někteří hráči viděli šestku velmi málo a ostatním zase padala i když ji nechtěli. Jednoznačně se tedy ukázalo že největším hráčem bylo štěstí při hodu kostkou. Vyhození figurgy protihráče ze hry, bylo doprovázeno hlasitou kulisou výkřiků a potlesku sympatizantů příslušného hráče.

Po nominacích se dostali do hry ve finálové větvi žebříčku, hráči Tomáš, Monika, Jakub a Gita (stáj Gajdošovi & spol.), a naproti nim, se postavili hráči Jitka Hrbáčková, Irena Lorenzová (hrající za Honzu Drenku), Míra a Jitka Gogolovi, (kde za oba hráče,  ze stáje Gogolovi, hrála po souhlasu ředitele turnaje, Jitka). Všichni toužili postavit se k finálovému stolu s velkým plátnem hry, ale to se kvalitní hrou splnilo  pouze Monice Gajdošové.  Její  finálový soupeř, vzešel z druhé větve žebříčku turnaje tzv. „druhá šance“, kde s obrovským štěstím a velkým počtem her, se ke stejnému finálovému stolu z druhé strany, postavila Jitka Gogolová.

Finále probíhající na velkém plátně hry, kvůli snadnějšímu sledování regulérnosti hry (které, jak později ukázal záznam z kamery, stejně nestačilo) a možností obklopit svého hráče fanoušky stáje Gogolovi a Gajdošovi, bylo důstojnou a dramatickou tečkou, za celým večerem našeho turnaje. Z něho jako vítěz pro rok 2015, vyšla Monika Gajdošová a na druhém a třetím místě se umístili hráči stáje Gogolovi, Jitka a Míra.

Tak snad zase příští rok  a ve větším počtu hráčů, uvidíme, kdo bude stát jako finalista u velkého plátna, turnaje Rudoleckého Člověče nezlob se.

Napsal ředitel závodu Pepa Bulka.

Tabulka výsledků turnaje:

Fotogalerie z turnajového večera


This is protected content.
:
:
Content Protected by SmartLogix

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>