Rudolecký kotlík 2015

V sobotu 20. června se na Rudolci u Březové uskutečnil již 5. ročník country – folk festivalu pod názvem „Rudolecký kotlík 2015″. Letošní ročník oslavil první malé jubileum a louka pod hřištěm, kde se odehrála podstatná část, se začala oblékat do slavnostního hávu již od začátku týdne. Největší nápor zažili pořadatelé ovšem v pátek, tedy den před zahájením. Výstavba pódia, stanů pro návštěvníky, stánků s občerstvením, zajištění všech orientačních cedulí, umístění bannerů sponzorů atd. zabralo pořadatelům skoro celý den i souvislosti s nepříliš dobrým počasím. Ani sobotní dopoledne nevypadalo, že počasí bude festivalu přát. Nakonec, i přes malou odpolední přeháňku, mohli být pořadatelé s počasím spokojeni. A nejen s ním. I přes malý problém se zajištěním úplné tmy při vystoupení skupiny s ohňovou show, se dá akce hodnotit jako velmi zdařilá, což dokazují názory nejen účinkujících, ale hlavně návštěvníků festivalu. Velice příznivé ohlasy byly především na místo konání, krásné přírodní zázemí dodává festivalu specifický a jedinečný nádech. Za všechny snad názor vedoucího skupiny Poutníci, Jiřího Poly „Krásný festiválek, velmi rádi na těchto menších akcích hrajeme a pokud budete mít zájem rádi se sem vrátíme, třeba při dalším jubileum“.

V hlavním programu vystoupilo devět hudebních těles. Jako první začínala festival folková skupina „KV EXPRES“ z Karlových Varů. I když věkovým průměrem asi nejstarší, tak přesně svojí muzikou zapadli do stylu festivalu, tedy country-folk s dodatkem klasika. Následovali „DRC“ z Ostrova nad Ohří, svými vtipnými glosy a příjemnou muzikou pokračovali ve stylu country s parádní atmosférou, která se pak táhla celým průběhem festivalu. Od loňska známá dámská bluegrassová skupina z Litoměřic „OD PLOTNY SKOK“. Toto dívčí uskupení si určitě získalo mezi návštěvníky své další příznivce. Velmi milé bylo vystoupení skupiny „ULICE“, která oslavila na kotlíku své dvacáté působení na hudební scéně a na akci za spolupráce několika rudoleckých občanů pokřtila své nové CD. Co dodat k působivému vystoupení skupiny „POUTNÍCI“, chlapci těch 45 let co rozdáváte radost svým příznivcům nebylo k zahození a jen tak dál. Fandové country, folk, tramp a bluegrassu si přišli na svém i v další části programu. Již při vystoupení skupiny „ROHÁČI“ z Lokte mohli obdivovat, že 40 let účinkování na prknech která znamenají svět nic neubírají na mladistvém projevu kapely. Takovou kapelu na naší akci vždy rádi uvítáme. Při jménu Michal Tučný všem zainteresovaným určitě běhá mráz po zádech a bylo to znát i při vystoupení kapely „MICHAL TUČNÝ REVIVAL PLZEŇ“, tolik zpívajících návštěvníků festival ještě nezažil. Po tomto šlágru se již festival pomalu blížil ke svému závěru. Příjemné vystoupení hudebníků z Karlovarska pod názvem „CRAZY HORSES“ a neméně zdařilé působení country z českého západu pod názvem „BANKROT“ ukončilo jubilejní pátý ročník rudoleckého kotlíku. Nutno dodat, že všechny kapely si za své vystoupení vysloužily od diváků vřelé ovace a byly návštěvníky přinuceny své vystoupení zaslouženě prodloužit. Všem účinkujícím patří velký dík za předvedené výkony.

Festival ale nežije jen vystoupením hudebníků. Doprovodný program byl zahájen  v 14:00 hod. tradičními soutěžemi a hrami pro naše nejmenší. V rudoleckém parku bylo připraveno několik stanovišť, kde svoje dovednosti naši caparti předváděli. Celé toto odpoledne měla pod svými křídly pionýrská skupina z Březové pod vedením pana Martina Düringera. Další atraktivní soutěž připravil pan Tomáš Gbür ze Starého Sedla a to střelbu z luku pro malé i velké. Obrovský zájem dětí vzbuzovala hlavně možnost svézt se na hřbetu koně. Tuto atrakci zajišťovala paní Lenka Zemanová z jízdárny v Boučí, děti měli možnost se svézt na hřbetu malého či velkého koně. Oživením programu byl určitě i kostým žirafy v podání slečny Veroniky Bulkové z Brna. Vyvrcholením programu dětského dne měl být příjezd dobrovolného hasičského sboru z Březové a nafoukání hasičské pěny do prostoru parku. Bohužel vzhledem k počasí a zdraví malých capartů, tuto součást dětského dne pořadatelé odvolali. Po celou dobu konání dětského dne měli děti možnost svézt se v povozu s koňským spřežením. Kočí pan Josef Janura jezdil okružní jízdu s prohlídkou rudoleckého statku. Velký zájem účastníků vzbudilo i „tetovací studio“ pana Ládi Panka. V doprovodném programu přímo v dějišti konání festivalu vystoupili mj. malé mažoretky ze základní školy na Březové, Pepa Jung v atraktivním westernovém vystoupení coby mistr v ovládání biče a lasa, příjemná podívaná byla na vystoupení tanečnic a tanečníků z Chebu, kteří se již několik let věnují country tancům a říkají si COUNTRY BABY. Vyvrcholením doprovodného programu bylo vystoupení Filipa Stejného s děvčaty a jejich ohňová show. Opravdu zdařilé vyvrcholení festivalu.

To, že se celá akce opět vydařila, mají svůj nemalý podíl i ti co nebyli tolik vidět. V první řadě jsou to určitě sponzoři a to Vodní zdroje Ekomonitor, spol. s r.o. Chrudim; Údržba silnic Karlovarského kraje a.s., Otovice; Dekonta a.s., pan Petr Beneš z Brna; Geosan spol. s r.o., Brno; Chemontas s.r.o., Sokolov; Vertikal, s.r.o., Ostrov n.O.; Vodohospodářská společnost Sokolov, s.r.o.; NELAN spol. s r.o., Cheb;, Globus Karlovy Vary; Isla Tepelné izolace, Sokolov; Agentura osobní asistence a sociálního poradenství, o.p.s.; Reality Šárka s.r.o., Sokolov; Algon Plus-Auto a.s., Cheb; Hexion a.s., Sokolov; skupina ČEZ, Karlovarský kraj, ASA – provozovna Tisová a MÚ Březová. Výraznou pomoc opět poskytl MÚ Březová, v čele se starostou panem Miroslavem Boudou, včetně všech březovských pracantů, kteří se podíleli na výstavbě a likvidaci areálu. Poděkování směřuje i na výborného zvukaře pana Makoně se synem a moderátora celé akce pana Aleše Pokorného. Obdiv určitě zaslouží všech 30 pořadatelů z řad rudoleckých občanů, kteří se podíleli na přípravě celé akce, ať to byl guláš, klobásy z udírny, či na grilu, připravované halušky na obrovské pánvi, občerstvení, pořadatelská služba, dětský den. Nemalou měrou se na zdárném konání akce podílel i občerstvovací stánek „Pilsner Urguell“ pod vedením hostinské paní Gity Fašinové a spol. a prodejní stánek společnosti Pšito Oyaté z Plzně, která zajistila u vstupu do areálu dvě indiánská teepee a měla připraven stánek s westernovými a indiánskými upomínkovými předměty.

A samozřejmě obrovské poděkování všem divákům, kteří se našeho festivalu zúčastnili. Pořadatelé pro nás jistě připraví příští rok opět zajímavý a pestrý program s nějakou hudební lahůdkou, která zpestří dění festivalu.

Fotogalerie

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>