9.ročník memoriálu Karla Štursy

Čtvrtek, 28.září, sv. Václav, svátek, krásné počasí, příjemná atmosféra, rekordní účast, grilovačka. To byly základní stavební kameny 9.ročníku memoriálu Karla Štursy v ruských kuželkách.

Krásného počasí využili občané Rudolce k rekordní účasti na této akci. Zatím největším počtem hráčů se mohl pochlubit rok 2013, kdy se memoriálu zúčastnilo 16 hráčů. Letošního ročníku se aktivně zúčastnilo 22 hry chtivých lidiček. A když k tomu připočteme příchozí, včetně pana starosty s jeho neodmyslitelnou motorkou, opravdu důstojná atmosféra.

V první části turnaje nastoupily dvě kategorie hráčů. Ta dětská hrála již o celkové umístění a ta dospělácká tuto část pojala jako kvalifikaci na finále, jelikož se čekalo na dalšího účastníka, který měl pracovní povinnosti. Vítězem dětské kategorie se stal Adam Sloboda, který se svým výkonem 118 kuželek by obsadil v celkovém pořadí 2.místo, včetně finále. Což plně dokazuje fakt, že tato hra nezná věkovou hranici. Na druhém místě se umístil Matyáš Pavelec výkonem 102 kuželek, třetí místo obsadil Lukáš Sloboda s 83 shozenými kuželkami a na čtvrtém místě skončil Honzík Drenka (nejmladší to účastník), který se po třech hodech vydal za jinou zábavou.

Finálovou část pro dospělé hrálo 18 účastníků na osm hodů. Po prvních třech hodech, vypadli dva hráči s nejmenším počtem shozených kuželek a pak již vždy po každém hodu odstoupili další dva hráči. V konečném pořadí se na třetím místě umístila Gita Fašinová se ziskem 117 kuželek, když v rozstřelu na jeden hod podlehla svému bráškovi Jakubovi, který se stejným počtem shozených kuželek obsadil 2. místo. Vítězem 9.ročníku memoriálu Karla Štursy se stal docela suverénně Venca Hazuka (na sv. Václava asi nemohl vyhrát nikdo jiný) se ziskem 122 kuželek.

Všichni účastníci se dobře bavili a za svoji snahu byli poprávu odměněni občerstvením připraveným z darů, které nám přivezli naši přátelé k setkání Rudolců a jistě si pochutnali i na grilovaném masíčku. Za vydařenou akci patří dík hlavnímu organizátorovi memoriálu Honzovi Drenkovi. Tak příští rok při jubilejním desátém ročníku na viděnou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>