Rudolecká zeliáda, 6. ročník 2013.

V pátek 6. prosince, proběhl již šestý ročník populárního klání rudoleckých občanů, o nejlepší zelí. Tento rok byla soutěž obsazena bohatou nabídkou 12-ti vzorků zelí, které z části byly vyrobeny doma, nebo zakoupeny u výrobců zelí. Pro zajištění legálnosti soutěže bylo vybráno patnáct hodnotitelů jak ze strany soutěžících, tak i hostů v restauraci a jednoho zástupce města Březová.

Porota přistoupila k hodnocení zelí velmi zodpovědně a porotci objektivně posuzovali zelí podle kritérií, kdy se hodnotil vzhled a barva zelí, konzistence (kvalita nakrouhání, příjemnost na skusu atd.), vůně a vyváženost chuti. Výše uvedená objektivnost soutěže byla zajištěna přidělením čísel jednotlivých vzorků, od hostinské Blanky Brabcové a  byla k nim přiřazena jména soutěžících, až po ukončení hodnocení, spočítání výsledků a určení pořadí.

Po uzavření hodnocení, došlo k překvapení, protože z patnáct hodnotitelů, poprvé v historii soutěže, přidělilo první místo dvěma  soutěžícím. Honzovi Drenkovi a Blance Bulkové, oběma soutěžícím z Dolňácka (220bodů). Druhé místo obsadilo zelí Tondy Janury z Horňácka (204bodů), který obsadil s dalšími vzorky zelí ještě 4. (200bodů) a poslední 11. místo (129 bodů). Jak je vidět Tonda nic nenechal náhodě. Na třetím místě skončili manželé Jitka a Míra Gogolovi ze Zároklí (203 bodů), kteří patří tradičně k favoritům soutěže. Také si pojistili jistotu dobrého umístění, druhým vzorkem zelí, které však skončilo na 9. místě (157 bodů). Páté místo obsadili manželé Pepa a Monika Gajdošovi z Dolňácka se svým zelím, které porotci ohodnotili 190 body. Šesté a sedmé místo obsadila se svými dvěma vzorky Hanka Drenková z Horňácka. První vzorek obdržel 180 bodů a druhý 163 bodů. Také sázka na jistotu, která tentokrát nevyšla. Osmé místo patřilo zelí Stáni Budíské z Dolňácka (160 bodů) a na desátém místě se umístili naši jediní přespolní soutěžící ze Žatce,  Pepa a Eva   (150 bodů) .

Tradičně večer provázela dobrá nálada , kdy ke zpěvu a tanci hrál náš kamarád, Václav Loprais ze Sokolova.

Soutěž za rok 2013, jednoznačně ukázala, že nejlepší zelí je vyráběno v části naší obce , Dolňácko.

Ze všech vzorků zelí, byla uvařena výborná zelňačka, která je tradiční tečkou za naší soutěží. Letos byla doplněna klobáskami, které přinesli jednotliví soutěžící a houbami od Jardy Maslena.

Pořadatel soutěže  určil  podmínky soutěže pro příští ročník 2014, kdy bude každá rodina a soutěžící, předkládat pouze jeden vzorek zelí, který vlastnoručně vyrobili. Už se na sedmý ročník této soutěže těšíme a doufáme, že výrobci z Horňácka, budou důstojnými soupeři Dolňáků a Zároklí.

Fotogalerie  soutěže – pouze pro členy Asoru (po vložení hesla).

This is protected content.
:
:
Content Protected by SmartLogix

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>