Uložení vodníků k zimnímu spánku

V sobotu 29. října se v rudolecké rokli od 14:00 hod. uskutečnil „výlov“ našich vodníků. Jako již po několik let se vodníci na několik měsíců stěhují do svého druhého domova k pravidelné údržbě, očistě a uložení k zimnímu spánku. A tak se na gumovém člunu kolem druhé hodiny vydali na vodní hladinu Tonda, gága a Pepa. Nejprve za vydatné pomoci Tomáše dočistili z hladiny pravý břeh rybníka a poté za zvuků spouštěčů fotoaparátů Moniky a Pepy sundali z kovové konstrukce vodníky Kebuleho a Kebulku. Na zimní radovánky v rokli bude neustále dohlížet Kebule st., jenž si našel místo ve stromoví blízko lávky přes výpust rybníka.

Třináct dospělých a jejich deset ratolestí se pak oddávalo radostem v přírodě. Tou první bylo svezení na raftu, gumovém člunu, kterou ve velké míře využívali převážně naši mladí. Pepa Bulka dovezl koš na rozdělání ohně, gága vidlice na opékání buřtů, Hanka Drenků nakoupila buřty a ostatní nutné propriety a Jan Řádová donesla opět výborný štrůdl. Nu a pak už se jen povídalo, papalo, občas přišel na řadu i hlt nějakého zdravého moku a všichni se dobře bavili. Velice dobře strávené dvě odpolední hodiny na čerstvém vzduchu. Neváhejte a příští rok, až budeme dávat vodníky zpět, si nenechte tuto akci ujít!

Fotogalerie uložení vodníků na Rudolci © Josef Bulka


This is protected content.
:
:
Content Protected by SmartLogix

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>