Kulinářská soutěž 2017

Tak máme za sebou další ročník kulinářské soutěže, která se uskutečnila ve sváteční čas, v sobotu 28.října v rudolecké hospůdce. Po loňských devíti vzorcích, se letošního klání o nejlepšího kuchaře Rudolce zúčastnilo dvanáct výtvorů, kterými se soutěžící pokusili zapůsobit na chuťové buňky porotců. Jediným novicem v soutěži byl nový hospodský František Schneider, který se rázem zařadil mezi favority a netradičně se soutěže nezúčastnili Monča s Gágou. Velký milovník bůčku (myšleno Gága) nestačil svůj bůček dopéct do uzavírky příjmu soutěžních vzorků. To je tak, když se nová receptura nevyzkouší!

Porota byla letos pouze tříčlenná, oproti pětičlenné loni. Tradiční porotce Růžu a Laca Szolarovi z Březové doplnil rudolecký občan Roland Zens, který nahradil na poslední chvíli našeho pana starostu, který se ze závažných osobních důvodů nemohl dostavit. Po necelé hodince ochutnávky porotců a sečtení bodů vyhlásila hlavní organizátorka Hanka Drenková výsledky.

A jak vše dopadlo? Od čtvrtého místa dozadu se s minimálními bodovými rozdíly umístnily vzorky, které dodaly Dana Janurová, Stáňa Budiská, Hanka Drenková se vzorkem č.2, Tonda Janura, František Schneider, Jitka Gogolová, Míra Gogola a Blanka Bulková. Pomyslnou bronzovou medaili získaly dva vzorky, č.9 Andrea Gildeinová, loňská vítězka která pro svůj bůček musela zajet do sousedního Německa, jelikož si neuvědomila, že je v Čechách svátek a obchody zavřené a vzorek č.4 Pepy Bulky, mimo jiné nejlepší vzorek Dolňácka. V těsném závěsu za vítěznou pochutinou skončila na stříbrném stupínku Monča Maslenová se vzorkem č.11 a konečně vítězkou soutěže o nejlepšího kuchaře Rudolce se po roční pauze opět stala Hanka Drenková a potvrdila tak kulinářskou nadvládu Horňácka. Její pikantní pečený bůček s č.10 a ziskem 45 bodů se tak stal vítězným, recept najdete níže pod článkem.

Vítězka soutěže Hanka Drenková se stala na rok držitelkou putovní vařečky „kuchař Rudolce“, kterou jí předal v zastoupení pana starosty Gága spolu s tuctem plzeňských piv v putovní dřevěné přepravce, kterou město Březová soutěž podpořilo.

S ukončením kulinářského klání, bylo vyhlášeno téma na rok 2018, tentokráte s výrobky z listového těsta upraveného jako pochutina k pivu. Tak se snažte a hlavně si svoje nápady dopředu vyzkoušejte!

PIKANTNÍ PEČENÝ BŮČEK HANKY DRENKOVÉ

Ingredience: 1 kg vepřového bůčku bez kůže, 2 ks velké cibule, 200 ml vody, sůl

Marináda: 8 stroužků prolisovaného česneku, 200 ml ostrého kečupu, 1 polévková lžíce hnědého cukru, 60 ml sójové omáčky, 60 ml oleje, 4 ks badyánu

Postup přípravy: Maso rozkrojíme tak, aby vznikl plát. Všechny ingredience na marinádu promíchejte, maso osolte a potřete marinádou. Maso zatočte do rolády, omotejte provázkem a potřete ještě marinádou, dejte na 2 hodiny do chladu. Maso vložte do pekáčku, přidejte zbytek marinády, kterou promíchejte s vodou, nakrájenou cibuli, přikryjte a pečte doměkka. DOBROU CHUŤ!!!

Obrazový průvodce soutěží:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>