Novoroční futsalový turnaj na Rudolci

V sobotu 7. ledna 2017 proběhl na víceúčelovém hřišti v Rudolci již 12. ročník novoročního turnaje ve futsale, pod záštitou starosty města Březová. Letošní opravdu zimní počasí dalo hodně zabrat pořadatelům z řad futsalového klubu FC Rudolec. Prakticky celý páteční den věnovali odklízení sněhové pokrývky z hrací plochy a z míst pro parkování účastníků turnaje. Velký dík za uskutečnění turnaje v plánovaném termínu tak patří Honzovi Drenkovi, Tomáši Slobodovi a Kubíku Gajdošovi.

Sobotní ráno bylo velmi chladné -18°C a i přes tyto skoro arktické podmínky se do naší vesničky sjelo sedm z osmi pozvaných týmů a to AC Hlavno, AC Lítov, FK Josefov, Raptors Sokolov, Celtic Citice, Králové z Poříčí, obhájce loňského prvenství a domácí tým FC Rudolec. Hned od prvního zápasu bylo jasné, že i přes velmi dobře připravený terén, bude tento dělat hráčům nemalé problémy. Všem zúčastněným patří poděkování za fair-play přístup v těchto nehostinných podmínkách.

Původní rozlosování turnaje kdy se mužstva měla střetnout ve dvou základních skupinách, s následným vyřazovacím „pavoukem“, bylo za neúčasti jednoho z týmů přelosováno na spravedlivější systém „každý s každým“ a tak si všechna mužstva odehrála šest zápasů. Tím bylo dáno, že každý tým stráví skoro dvě hodiny na zmrzlém terénu v teplotách které neklesly pod -10°C. Jako první do turnaje vstoupily od 8:30 hod. týmy AC Hlavno a domácí FC Rudolec. Střetnutí skončilo jednoznačným vítězstvím domácích v poměru 6 : 0. Pak už se rozeběhl turnaj v plném proudu a všech 21 zápasů se v pohodě odehrálo v časovém limitu. Turnaj byl ukončen po 16:30 hod. vyhlášením výsledků.

A jak vše skončilo? Na sedmém místě se umístil celek AC Hlavno s jedním bodem, šestí skončili borci z AC Lítov se ziskem pěti bodů, páté místo patří celku FK Josefov se ziskem sedmi bodů. Na nepopulárním bramborovém stupínku zůstali domácí FC Rudolec se ziskem devíti bodů. Bronzovou medaili nakonec ukořistili loňští vítězové Králové z Poříčí s deseti body, stříbro si odváží Raptors Sokolov za dvanáct bodů a zlato poprvé v historii turnaje Celtic Citice se ziskem šestnácti bodů. Zasloužené vítězství! Nejlepším brankářem turnaje se stal „komár“ Petr Bardon a nejlepším střelcem Jurij Medveděv, který zatížil konta soupeřů jedenácti přesnými zásahy, oba z vítězného celku Celtic Citice.

Velké poděkování patří rozhodčím! Převážnou část turnaje odpískali pánové Honza Vetchý a Honza Drenka za občasného přispění Vládi Krofta a Vency Hazuky. Jako zázemí turnaje opět posloužila naše skvělá „STODOLA“. Příjemné prostředí, teplíčko, které každý rád v těchto podmínkách využil a bezva obsluha v podání Tomáše a Kuby.

Tak opět za rok, při již 13. ročníku, AHÓÓÓJ!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>