13. ročník futsalového novoročního turnaje

Nadšenci futsalu neboli malé kopané ze Sokolovska a Karlovarska si dali v sobotu 6. ledna dostaveníčko na Rudolci při již 13. ročníku novoročního turnaje v tomto sportovním odvětví. Z původně přihlášených osmi družstev se nakonec nedostavilo mužstvo Králové z Královského Poříčí a tak pořadatelé zvolili jiný hrací systém, místo původně plánovaných dvou základních skupin a play-off, se hrálo systémem každý s každým. Na každé mužstvo tak čekalo šest utkání, ve kterých mohli prokázat své schopnosti. Od půl deváté ráno se na našem víceúčelovém hřišti odehrálo jedenadvacet utkání ve kterých se představila družstva FC Rudolec, AC Lítov, AC Hlavno, FK Josefov, Raptors Sokolov, Celtic Citice a zástupci krajského města pod názvem karlovarská Sebranka.

Více jak padesát hráčů bojovalo s přibranou váhou přes svátky za podpory více jak dvaceti jejich fanoušků. Je nutno dodat, že letošní počasí účastníkům velmi přálo a tak po loňských mrazech, s teplotami kolem -18°C,  se letos hrálo za velmi příjemného počasí s teplotou kolem osmi stupňů. Pochvala patří všem zúčastněným hráčům za korektní přístup, i když se bojovalo a na vlhkém povrchu to klouzalo, hrálo se fair-play bez sebemenšího zranění a v přátelské atmosféře.

Z výsledkové tabulky je zřejmé, že turnaj byl vyrovnaný a o konečné vítězství v turnaji bojovalo až do závěru pět mužstev. Nakonec na sedmé pozici skončili se ziskem jednoho bodu mladíci z AC Hlavno, kteří letošní sezónu nehrají žádnou soutěž a na jejich výkonech to v některých fázích turnaje bylo znát. Na šestém příčce se umístili borci z AC Lítov, když v průběhu turnaje získali dva body. Páté místo patří družstvu FK Josefov, pokud by dotáhli remízové zápasy k vítězství, mohli celý turnaj vyhrát. Bramborová čtvrtá příčka patří domácímu celku, který o medaili přišel v posledním utkání s K.V. Sebrankou, která tímto vítězstvím získala třetí místo a bronzovou medaili. První dvě místa mají stejného držitele jako loni. Na druhé příčce skončilo mužstvo Raptors Sokolov a vítězem a obhájcem trofeje se stali hráči Celticu Citice, kteří jako jediní v turnaji neokusili hořkost porážky.

Velké poděkování patří rozhodčím, ve dvou odpískali celý turnaj, především Honzovi Vetchému, který odpískal převážnou část zápasů a v několika zápasech jej zastoupil Vláďa Kroft, který zároveň odchytal za FC Rudolec celý turnaj. Nejlepším brankářem turnaje se stal Péťa Bardon z Celticu Citice a nejlepším střelcem Pavel Neumann z FC Rudolec, který zatížil konta soupeřů osmi brankami. Jako zázemí opět posloužily naše skvělá „Stodola“ a víceúčelová budova (šatna, sprchy, WC). O žaludky a žíznivé krky se výborně postarali Jitka Derflerová, Tomáš a Kuba z Rudolce.

Příjemné prostředí, družná a kamarádská atmosféra dodává akci punc nezaměnitelnosti a jen potvrzuje, že se turnaj líbí a je potřeba v něm pokračovat. Jen tak dál, opět nashledanou při 14. ročníku v sobotu 5. ledna 2019!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>